SARAY KELLE TAVA VE PAÇA SALONU, ŞİFA DAĞITIYOR 

Kayseri’nin en eski kelle tava salonlarından olan Saray Kelle Tava ve Paça Salonu, Camikebir Mahallesi Kelleciler Sokağında 1985 yılından beri hizmetini sürdürüyor.

TALAS 14.02.2022 14:21:00 0
SARAY KELLE TAVA VE PAÇA SALONU, ŞİFA DAĞITIYOR 

Levent İlter ve Ahmet Özütürk’ün işletmeciliğini yaptığı Saray Kelle Tava ve Paça Salonu’nda; fırında kelle, kelle paça ve Kayseri tava misafirlerine hergün hazırlanıp servis ediliyor. 

Saray Kelle Tava ve Paça Salonu Ustası Nihat Yıldırım, yaklaşık 12 saatini bulan hummalı bir çalışmanın ardından taş fırında, odun ateşinde, özel tavalarda pişirilerek hazırlanan kelleleri her sabah Saat 06:00 da misafirleri için servise hazır hale getiriyor.  

Haftanın 7 günü erken saatlerde başlayan çalışmanın akşam saatlerine kadar tempolu bir şekilde devam ettiğini belirten Saray Kelle Tava ve Paça Salonu Ustası Nihat Yıldırım, kelle paça içerisinde bulunan kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik kırılmalarının iyileşme sürecinin hızlandığını eklem ağrılarının azaldığını kaydetti. Kelle paçanın çocukların kemik gelişimlerinede  destek olduğunu vurgulayan Yıldırım, bağışıklığı güçlendirici özelliği, soğuk algınlığına ve grip gibi hastalıklara karşı koruyucu özelliği ile kelle paçanın vazgeçilmeyecek faydaları olduğunu sözlerine ekledi.  

Yaklaşık 80 kişi kapasiteli Saray Kelle Tava ve Paça Salonunda kelle paça 20 TL, yarım kelle tava ise 50 TL den misafirlerine servis ediliyor. MUSTAFA CENGİZ

 

 

 

 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ