PEDALLAR DÜNYA BİSİKLET GÜNÜ İÇİN DÖNDÜ

Tüm dünyada 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanmakta.

SPOR 5.06.2024 16:06:00 0
PEDALLAR DÜNYA BİSİKLET GÜNÜ İÇİN DÖNDÜ

Tüm dünyada 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanmakta. Bu vesileyle Kayseri’de bisiklet sporu üzerine faaliyette olan dernek ve topluluklar biraraya gelerek bu anlamlı günü hep birlikte kutladılar. Argos Bisiklet Derneği, Özgür Pedallar Bisiklet Topluluğu ve  Perşembe Akşamı Bisikletliler’in başı çektiği bisikletseverler bu günü çeşitli etkinliklerle kutladılar.

Bisikletseverlerin yoğun katılım gösterdikleri etkinlikte bir konuşma yapan Argos Bisiklet Derneği Başkanı Hamdi Yüksel “Bu akşam, toplumda bisiklete yönelik farkındalığı arttırmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bisikletli çevreyi seven insandır. Yakıt tüketmez, çevreyi kirletmez, sağlığını korur. Bu şekilde çevreye, vatanına, milletine çok büyük katkılar sağlar. Bisikletliler olarak hepimiz bu katkıları sağlamak için çalışıyoruz. Yaşasın bisikletliler” dedi. Konuşmanın ardından bisikletseverler, “Pedalla sağlıkla kal” “Arabadan in bisiklete bin” sloganları eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndan Millet Bahçesine kadar pedalladılar.

Millet bahçesinde düzenlenen imza gününde Argos Bisiklet Derneği üyesi İsmet Şeker “Yüzyılın Dervişleri” , Rıfat Behram Soyuğur “Zinciri Oluşturan Baklalar” adındaki bisiklet üzerine olan kitaplarını okuyucularına imzaladılar. Etkinlik, Necmettin Işık’ın kanun dinletisiyle sona erdi. MUSTAFA CENGİZ 

 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ