MHP’Lİ GÜLSEVEN: “2 HAZİRAN VEFANIN GÜNÜDÜR”

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Av. Dr. Zafer Gülseven, Pınarbaşı ilçesi ziyareti sonrası bir açıklama yaparak, Pınarbaşı’nda 2 Haziran’ın vefanın ve üç hilalin bir kez daha dalgalanacağı gün olduğunu söyledi.

SİYASET 19.05.2024 11:23:00 0
MHP’Lİ GÜLSEVEN: “2 HAZİRAN VEFANIN GÜNÜDÜR”

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Av. Dr. Zafer Gülseven, Pınarbaşı ilçesi ziyareti sonrası bir açıklama yaparak, Pınarbaşı’nda 2 Haziran’ın vefanın ve üç hilalin bir kez daha dalgalanacağı gün olduğunu söyledi. 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Av. Dr. Zafer Gülseven, 2 Haziran tarihinde yenilenecek Pınarbaşı seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Gülseven, 2 Haziran gününün Pınarbaşı için vefa günü olduğunu belirterek, “Pınarbaşı bir semboldür. Pınarbaşı bir vefanın adıdır. Pınarbaşı cennet mekân Başbuğumun baba ocağıdır, bir ocaktır. Pınarbaşı toprağı, Ankara’daki kutlu bir kabrin toprağına karışmış yerin adıdır. Pınarbaşı bu vefayı, yıllarca hep gösterdi. Pınarbaşı’nın asil evlatları… Başbuğ’un memleketinde hep üç hilal dalgalandırdılar adeta ‘’Başbuğlar ölmez!’’ dercesine… Bazen tersten esti kahpe rüzgâr, bazen bu kutlu sancağa eller uzatıldı ama fırsat vermedi Pınarbaşı’nın güzel evlatları… Olmaz dediler, olmaz… Pınarbaşı üç hilalsiz olmaz… İnerse bu bayrak Pınarbaşı semalarından, dağ taş ağlar; tarih ağlar, Başbuğ’un aziz hatırasına ihanet olur dediler… Ve her defasında daha yükseklere astılar… 2 Haziran sıradan bir seçim değil, olamaz da… Kazanmak/kaybetmek gibi basit bir matematik hesabı, siyasi bir mevzu da değildir… 2 Haziran, Başbuğ Alparslan Türkeş’e ‘Başbuğ’um, aziz şehitler biz yaşadığımız sürece, bu vatan Türk’ün olduğu müddetçe sizler de hep ölümsüz kalacaksınız!’ diye haykırışın, vefanın, üç hilali bir kez daha Pınarbaşı semalarında dalgalandırmanın günüdür. Sn. Genel Başkanım Dr. Devlet Bahçeli diyor ki; ‘Ayırmadan, Ayrışmadan Türkiye için canla, başla, çalışacağız’ ve Genel Başkanımız Devlet Bey Yunus Emre’den örnek verir; ‘Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.’ Ömrümden ömür al Pınarbaşı… Al ki bir gün, Başbuğ’umun, aziz şehitlerimin karşısına boynu bükük ve vefasız bir yüzle çıkmayayım… Yürekten inanıyorum ki 3 Haziran günü güneş bir başka doğacak ve üç hilalimin yanında gönüldaşlarımın vefa bayrağı da dalgalanacak… El ele, yürek yüreğe zafere…” dedi. Haber: Mehmet Yılmaz


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ