KUTLU PARTİ KURULDU

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve İyi Parti eski Milletvekili Yusuf Halaçoğlu kuruluş başvurusun yaptı

SİYASET 14.06.2024 13:39:00 0
KUTLU PARTİ KURULDU

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve İyi Parti eski Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti’yi kurmak için kuruluş başvurusunu yaparak dilekçesini verdi.Genel Başkan Yusuf Halaçoğlu, kurdukları Kutlu Parti’nin kısaltmasının bulunmadığını vurgulayarak "Kutlu Parti kuruluş başvurusunu yaptık. Ülkemize hayırlı ve kutlu olsun" dedi.

Genel başkanlığını Türk Tarih Kurumu eski Başkanı ve İyi Parti eski Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nun yaptığı Kutlu Parti kuruluş başvurusu yapılarak Halaçoğlu tarafından dilekçesi verildi. 
Genel Başkan Yusuf Halaçoğlu, "13 Haziran Perşembe günü saat 14.00’te Kutlu Parti kuruluş başvurusunu yaptık. Ülkemize hayırlı ve kutlu olsun" dedi.

Partinin amblemi halkında da bilgiler veren Halaçoğlu, “Güneş yeniden doğuyor. Bütün karanlıklar sona erecek yeni bir güne başlıyoruz nevruz gibi. İkincisi üstündeki gördüğünüz hayat ağacıdır ama Türk motifli bir hayat ağacı. Alttaki siyah baklava olarak gördüğünüz geçmiştir. Üstte ki açık olan baklavada gelecektir. Güneşin yeniden doğuşu ile yeni bir güne başlangıç anlamına geliyor. Nevruz diyoruz ya hani kutlamalar yapılıyor.  Nevruz’un bir başka şekli. Üstündeki ağaçta hayat ağacıdır. Dalları Türk kilim motifleridir. Dikkat ederseniz. Turkuazda yeni Türk rengidir biliyorsunuz” dedi.
 Kutlu Parti’nin kısaltmasının olmadığını üstene basarak söyleyen Yusuf Halaçoğlu, “Kutlu Parti’nin kısaltması yoktur. Onu özellikle belirtmek istiyorum. Doğrudan doğruya Kutlu Partidir” diye konuştu. 
 Yusuf Halaçoğlu, mümkün olduğunca partiye üye yapmak istediklerini belirterek, “Onların aidatları ile onların destekleri ile parti ayakta duracak” dedi. Haber Merkezi 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ