Kocasinanlı çocuklar unutulmaz yazın finalini yaptı

KOCASİNAN BELEDİYESİ TARAFINDAN YAZ BOYUNCA GERÇEKLEŞTİRİLEN SOKAK OYUNLARI ŞENLİĞİNİN FİNALİ, YEŞİL MAHALLE'DE YAPILDIKOCASİNAN BELEDİYESİ TARAFINDAN YAZ BOYUNCA GERÇEKLEŞTİRİLEN SOKAK OYUNLARI ŞENLİĞİNİN FİNALİ, YEŞİL MAHALLE'DE YAPILDIKOCASİNAN BELEDİ

VİDEO HABER 2.09.2022 11:57:00 0
Kocasinanlı çocuklar unutulmaz yazın finalini yaptı

Kocasinan Belediyesi tarafından yaz boyunca gerçekleştirilen Sokak Oyunları Şenliğinin finali, Yeşil Mahalle’de yapıldı. Milli ve manevi duyguların çocukların hayatında pekiştirilmesi için birbirinden özel çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘Çocuk gülerse dünya güler’ anlayışıyla gece-gündüz demeden çalıştıklarını ifade ederek, “Gayretimiz, çocuklarımızın yüzlerini güldürmektir” dedi.
Sokak oyunlarının Kayseri’nin sosyal hayatına renk kattığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Yaz boyunca Sokak Oyunları Şenliğimizle mahalle mahalle gezdik. Çocuklarımızı sanal ortamdan eğitimleri haricinde biraz da olsa kurtararak, gelenek ve göreneklerimizi yansıtan oyunlarla ve gösterilerle buluşturduk. Bundan sonra da çocuklarımız mutlu olsun diye düzenlediğimiz etkinliğimizi devam ettirerek, çocuklarımızın yüzlerini güldürmeye devam edeceğiz. 7’den 70’e herkesin Belediyesi ve Belediye Başkanı olma yaklaşımı içerisinde yoğun gayret gösteriyoruz. Farklı ve yeni projelerle Kocasinan’ın çehresini değiştirmek için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Yaptığımız etkinliklerle hem çocuklarımızın hem de ailelerimizin yüzü gülüyor. Yapmış olduğumuz bütün projeler geleceğimizin teminatı evlatlarımız içindir. Bütün gayretimiz; çocuklarımızın daha iyi bir Kocasinan ve daha güzel bir Kayseri’de yaşamaları içindir” ifadelerini kullandı.
Halat çekme, sandalye kapmaca, yumurta taşıma ve çuval yarışı ile doyasıya eğlenen çocuklar, vantrolog etkinliğini de büyük bir keyifle izledi. Çocuklar, oyunlarda coşkuyla eğlenirken, aileleri ise hoşça vakit geçirdi. İzleyenlerin büyük beğenisini toplayan şenlik, vatandaşlardan tam not aldı.
Sokak oyunları etkinliğiyle geçmişin nostaljisini bugünün çocuklarına yaşatan Kocasinan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ekipleri ise izleyenlerin büyük beğenisini toplayan etkinlikte yarışmaya katılan çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Şenlik, eğlenerek enerji harcayan çocuklara ve bölge sakinlerine ikram lokması ve pamuk şekeri ikram edilmesiyle program sona erdi.


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ