Kocasinan’da her şey daha sağlıklı nesiller için

SOSYAL BELEDİYECİLİK ALANINDA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİREN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NİN ‘SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ’ SLOGANI İLE BAŞLATTIĞI OKUL BAHÇESİ VE ÇEVRESİNDEKİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR. EĞİTİM CAMİASINA BAŞARILI B

VİDEO HABER 7.09.2022 12:57:00 0
Kocasinan’da her şey daha sağlıklı nesiller için

Sosyal belediyecilik alanında Türkiye’ye örnek olacak projeleri hayata geçiren Kocasinan Belediyesi’nin ‘Sağlığınız Bizim İçin Önemli’ sloganı ile başlattığı okul bahçesi ve çevresindeki temizlik çalışmaları aralıksız sürüyor. Eğitim camiasına başarılı bir yıl temennisinde bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturarak, yarınlara hazırlıyoruz” dedi.
Kocasinan sınırlarında bulunan tüm okulların bahçelerini ve çevresini temizlemeye devam eden Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni eğitim-öğretim yılında da öğrencilere daha sağlıklı ortam sunmayı hedefliyor. Ekipler sadece okulların bulunduğu cadde, sokak ve kaldırımların temizliği ile kalmayıp, boş arazilerdeki hafriyatları da temizleyerek, okul güzergahlarını güzel bir görünüme kavuşturuyor. Temizlikte de ilçe belediye ölçeğinde Türkiye’nin en modern filosunu kurduklarını ve vatandaşlara temiz çevre sunduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, her zaman eğitimin ve eğitimcilerin yanında olduklarını söyleyerek, “Yenilikçi belediye olarak farklı projelere imza atıyoruz. Bu doğrultuda okullarda fiziki temizliğin yanında mekanların da hijyenik temizliğini yapıyoruz. Vatandaşlarımız tarafından büyük beğeni toplayan bu çalışmamız, çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerine katkı sağlamaktadır. Daha sağlıklı bir nesil yetiştirilmesi ve çocuklarımızın daha iyi bir gelecekte büyüyebilmeleri için elimizden gelen her türlü gayretin içerisindeyiz. Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak bugüne kadar eğitim için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bundan sonra da eğitim-öğretime desteğimizi artırarak devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının öğretmen ve öğrencilere hayırlar getirmesini dilediğini sözlerine ekledi.


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ