Kocasinan Belediyesi ağaçlandırma sezonuna hazır

İLÇE BELEDİYELER ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI FİDANLIĞINI BÜNYESİNDE BULUNDURAN KOCASİNAN BELEDİYESİ, AĞAÇ DİKİM SEZONUYLA BİRLİKTE YİNE ON BİNLERCE AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURACAK.İLÇE BELEDİYELER ÖLÇEĞİNDE TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI FİDANLIĞINI BÜNYESİND

VİDEO HABER 26.09.2022 12:32:00 0
Kocasinan Belediyesi ağaçlandırma sezonuna hazır

İlçe belediyeler ölçeğinde Türkiye’nin en geniş fidanlığını bünyesinde bulunduran Kocasinan Belediyesi, ağaç dikim sezonuyla birlikte yine on binlerce ağacı toprakla buluşturacak. İlçeyi daha güzel hale getirmek için yoğun gayret eden Kocasinan Belediyesi, Ekim ayı itibarı ile 100 binden fazla ağacı toprakla buluşturmayı hedefliyor.
Yeşil alan çalışmalarıyla toplam 6 milyon 50 bin 962 metrekare ile ilçeyi dünya standartlarının üzerine çıkartarak, ‘Yeni bir yemyeşil Kocasinan’ inşa eden Kocasinan Belediyesi, 2022 yılın son aylarında yeni yeşil alan ve ağaç dikimiyle yeni bir rekora hazırlanıyor. Gelecek nesillere daha yeşil bir Kocasinan bırakmayı hedefleyen Kocasinan Belediyesi, uzun ömürlü olması ve nesilden nesile sağlıklı bir şekilde ulaşması için Kayseri iklimine uygun ağaçları, yine toprakla buluşturacak. Özellikle 10-20 yaş arası ağaçları toprakla buluşturan Kocasinan Belediyesi, ağaç dikim sezonuyla birlikte her hafta düzenli bir şekilde ağaç dikim etkinliği gerçekleştirecek. 2015 yılında 40 bin ağaç, 2016 yılında 70 bin ağaç, 2017 yılında 100 bin ağaç, 2018 yılında 125 bin ağaç, 2019 yılında 100 bin ağaç, 2020 yılında 100 bin ağaç, 2021 yılında 100 binden fazla ağacı toprakla buluşturan Kocasinan Belediyesi, bu yıl ise rekor ağaçlandırma faaliyetleriyle Kocasinan’ın yeşil alan miktarını daha da artıracak.
Öte yandan ilçe belediyeler ölçeğinde Türkiye’nin en geniş fidanlığını bünyesinde barındıran Kocasinan Belediyesi’nin Oruçreis ve Gömeç Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı fidanlıkta bulunan üretim alanında, Kayseri iklimine uygun 10-20 yaş arası ağaçlar dikilmek için hazır hale getirildi.


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ