KKTC ‘DE YONPAŞ METİN DERİNEL LİSESİNİN TEMELİ ATILDI

TEMEL ATMA TÖRENİNE BAŞBAKAN SANER İLE CUMHURBAŞKANI TATAR’DA KATILDI

KAYSERİSPOR 28.09.2021 15:51:00 0
KKTC ‘DE YONPAŞ METİN DERİNEL LİSESİNİN TEMELİ ATILDI

Kayseri’nin hayırsever iş insanlarından, Yonpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Derinel’in babası Metin Derinel adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine yaptıracağı Lisesinin temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine KKTC Başbakan Ersan Saner ile KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ta katıldı. Gazimağusa’da yapılacak “Yonpaş Metin Derinel Lisesinde 30 derslik, 4 laboratuvar,25 kişilik konferans salonu,2 adet suni çim saha, bir basketbol sahası, soyunma odaları ve kafeteryaların yanı sıra öğretmen ve idari birim ile 115 kişilik otopark bulunuyor.  
Yonpaş A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Derinel temel atma töreninde yaptığı konuşmada , Ülkemizin gelişmesi ve kalkınmış toplumlar içerisinde saygın bir yer alması için kaçınılmaz gerçeğin eğitim ve cesaret olduğuna inanan bir aileyiz. Ülke gençliğine spor alanında süper ligde oynayan Yonpaş Dumlupınar vasıtasıyla yaptığımız desteği bugün eğitim alanında genişletmenin gururu içerisindeyiz dedi.
KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu’da konuşmasında Çocuklarımızın hizmetine sunulan bu irfan yuvasında 700 öğrencimizin geleceği kucaklaması adına KKTC topraklarına sahip çıkması adına atılacak olan bu temeller inanın ülkemizin her kesimi için önemli bir işaret önemli bir planlamanın sonucunda ortaya çıkacak olan güzel bir harekettir ifadelerini kullandı.
Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ise Türkiye Cumhuriyeti’nden bu topraklara gelip bu topraklarda ticaret yapmak için uğraşırken KKTC’deki sosyal hayata da katkı vermek hedefini ortaya koyan vizyonunu ortaya koyan eserin temel atma töreninde buluştuk bununla T.C temsilcisi olarak ne kadar övünsem azdır ifadelerine yer verdi.
KKTC Başbakanı Ersan Saner’de ‘’ Bugün Gazimağusa’ da hep birlikte tarihi günü yaşıyoruz üzerinde bulunduğumuz alan Gazimağusa’ nın gelişimine her zaman katkı koymuş çok önemli bir bölüm. Şu anda da Yonpaş Metin Derinel Lisesi’nin hep birlikte temellerini atacağız. Devlet-Özel Sektör İşbirliği’ndeki en güzel örneklerden bir tanesini daha icra ediyoruz. Dolayısıyla burada baba Metin Derinel’e Başbakan olarak teşekkür ediyorum.’’dedi.
Törende son konuşmayı ise KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar yaptı. Tatar’da ‘’Derinel ailesine ben de Cumhurbaşkanı olarak teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bu anlamlı ve KKTC’nin gençliğinin ve gelecek nesillerin eğitilmesinde böyle bir güzide kurumun bu şekilde yeni bir binayla yeni bir tesisle KKTC’nin eğitimine vereceği hizmetlerin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diye konuştu. Konuşmaların ardından Gazimağusa’da yapılacak olan “Yonpaş Metin Derinel Lisesinin temeli atıldı.  17 dönüm üzerine 3 etapta tamamlanacak olan lisede 30 derslik, 4 laboratuvar,25 kişilik konferans salonu,2 adet suni çim saha, bir basketbol sahası, soyunma odaları ve kafeteryaların yanı sıra öğretmen ve idari birim odaları güvenlik kulübeleri 115 kişilik otopark bulunuyor.  Haber: Mehmet Yılmaz
 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ