’Kayseri’nin denizi’ Yamula Barajı’nda Olta Balıkçılık Günleri düzenlendi

KOCASİNAN BELEDİYESİ TARAFINDAN KAYSERİ'NİN SOSYAL HAYATINA RENK KATMAK AMACIYLA KUŞÇU MARİNA'DA 10 BİNDEN FAZLA VATANDAŞIN KATILIMIYLA DÜZENLENEN ‘OLTA BALIKÇILIK GÜNLERİ’ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.KAYSERİ'DE KOCASİNAN BELEDİYESİ TARAFINDAN KUŞÇU MARİN

VİDEO HABER 14.08.2022 17:12:00 0
’Kayseri’nin denizi’ Yamula Barajı’nda Olta Balıkçılık Günleri düzenlendi

Kayseri’de Kocasinan Belediyesi tarafından Kuşçu Marina’da 10 binden fazla vatandaşın katılımıyla ‘Olta Balıkçılık Günleri’ düzenlendi.
İki gün süren geleneksel ’Olta Balıkçılığı Günleri’ etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. etkinlik sonrası ödül törenine Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım, Kayseri Amatör Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KOBDER) Başkanı Ümit Karaduman, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Etkinliğin ilk gününde özel etkinlikler, off road ve havai fişek gösterileri ile konser yer aldı. Gece boyunca devam eden etkinlikte, Kadir Deringöl ve ekibinin vermiş olduğu konserle vatandaşlar gönüllerince eğlendi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterilen etkinliğin ikinci günü ise, 10 binden fazla vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, alanda vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Off road gösterileri ile başlayan etkinlik, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın verdiği mini konserin ardından Başkan Çolakbayrakdar bir konuşma yaptı.
Kayserililerin mutluluğunu artırmak ve hayatlarını kolaylaştırmak için yoğun gayret sarf ettiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Hemşehrilerime hizmet etmek, mutluluğunu artırmak ve onların hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kuşçu’da yaptığımız etkinlik bu doğrultuda gerçekleşen bir çalışmamızdır. Geleneksel Olta Balıkçılığı Günleri çerçevesinde yaptığımız etkinlikte 7’den 70’e herkesin memnuniyeti, yüzlerinin gülümsemesi ve keyifli vakit geçirmesi bizleri de mutlu etti. Özellikle sosyal belediyecilik yaklaşımı ile hayata geçirdiğimiz Kocasinan Akademi çatısı altında eğitimden spora, kültürel etkinliklerden sosyal faaliyetlere kadar geniş bir alanda şehrimize hizmet ediyoruz. Bu noktada Yamula Baraj Gölü’nün bugünlere kadar gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Kocasinan Belediyesi olarak sosyal hayatı canlandırmak için birçok projeye imza attıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalıklı ve farklı olduğunu, 7’den 70’e herkes bu farklılığı hissetsin diye yeni projelere ve çalışmalara imza atıyoruz. Bunları yaparken de hemşehrilerimin desteğiyle yapıyoruz. Şehrin yöneticileri olarak bizler, gönül birliğiyle Kayserimiz için çalışıyoruz. Şehir dışından ve şehir içinden gelen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin şehrimizde daha fazla yapılması için her türlü desteği vermeye hazırız" diye konuştu.
Konuşmanın ardından altıncısı düzenlenen ‘Olta Balıkçılık Günleri’nde dereceye girenlere ödülleri verildi. Kıyı kategorisinde toplam 185 balıkçı ve bot kategorisinde ise 9 balıkçı kıyasıya yarıştı. Alabalık, sudak ve sazan balıkları arasında en çok ve en büyük balık tutanlar derece elde etti. Sazan kıyı kategorisinde birinci Coşkun Onat-Alperen Dulkut, ikinci Doğan Tankut, üçüncü ise Harun Taş oldu. Alabalık kıyı kategorisinde birinci Umut Demirezen-Ragip Daylak, ikinci Derya Şekerli, üçüncü ise Abdullah Özdemir oldu. Sudak kıyı kategorisinde birinci Bekir Beğendik ile Tufan Yücefaydak, ikinci Salih Taşdemir, üçüncü Burak Tokpınar oldu. Alabalık bot kategorisinde bottan en büyük balıkta birinci Murat Baş-Hasan Baş-Dursun Küçükkaya, bottan en çok balık tutan birinci ise Bilal Ünsal, ikinci Gökhan Yurdakul ve üçüncü Turgut Yıldırım oldu. Sudak bot kategorisinde ise bottan en büyük balık birincisi Mehmet Adıyaman-Oğuzhan Akdeniz-Mert Erdoğmuş, bottan en çok balık birincisi Mustafa Paydaş-Mehmet Furkan Işık, bottan en çok balık ikincisi Miray Akşahin ve üçüncü Damla Yıldırım oldu. Etkinlik boyunca vatandaşlara Kocasinan Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ