HATİCE-AZMİ NALBANTOĞLU ASM TÖRENLE AÇILDI

Türkiye’de en fazla sağlık ocağı, okul, kütüphane,Kur’an Kursu, cami ve sosyal tesis yapan belediye olduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu,“Bir hayrın açılışını yapıyoruz,öbür hayrın temelini atıyoruz.

10.07.2024 11:21:00 0
HATİCE-AZMİ NALBANTOĞLU ASM TÖRENLE AÇILDI

Melikgazi’nin temelinde hayır var
 Yeniköy Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi Hatice-Azmi Nalbantoğlu Aile Sağlığı Merkezi törenle açıldı. Törende konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi bölgesinde vakıfların çok arsası ve hizmetleri var. Bu nedenle Melikgazi’nin temelinde hayır var ve bu hayır devam ediyor” diye konuştu.

Kayseri’de 111 tane ASM bulunuyor
 Kayseri’de sağlık hizmetleri ve diğer hizmetler konusunda çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan da, “İlimizde 111 tane aile sağlığı merkezimiz var. Bu rakamın yarıdan fazlası hayırseverler vasıtasıyla yapılmış. Böyle bir şehirde yaşıyor olmak inanılmaz gurur verici bir şey” dedi.

Türkiye’de en fazla sağlık ocağı, okul, kütüphane, Kur’an Kursu, cami ve sosyal tesis yapan belediye olduklarını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Bir hayrın açılışını yapıyoruz, öbür hayrın temelini atıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah yine açılışlarımız, temel atmalarımız olacak. Melikgazi‘ye başladığımda harita mühendisi olduğum için planlama yapmak için haritaları açtığımda hep vakıf olduğunu gördüm. Melikgazi bölgesinde vakıfların çok arsası ve hizmetleri var. Bu nedenle Melikgazi’nin temelinde hayır var ve bu hayır devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Şirintepe Mahallemizde bir sağlık ocağının daha temelini atıyoruz. Şu anda atıldı, temel atma programını yapacağız. Kıranardı’nda bir sağlık ocağı inşallah açacağız. Tek bir kurum gibi İl Sağlık Müdürlüğü ile İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte çalışıyoruz. Kayseri her zaman belediyecilikte ön planda oldu. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda hemşerilerimize, sanayicilerimize, hayırseverlerimize teşekkür etmek istiyorum. Ben aynı zamanda Kayseri Serbest Bölge’de yönetim kurulu başkanı olarak üç buçuk senedir görev yapıyorum. Sanayiciyi sırtımızda taşısak azdır; çünkü binlerce kişi istihdam etmek, her ay onların maaşını vermek çok zor. Bunun yanında da şehre sahip çıkılıyor. Hayır yapmak isteyenlerin sayısı o kadar fazla ki; bazen arsa bulmakta zorlanıyoruz. Belediyelerin de burada hakkını yememek lazım. Sadece belediyemiz açısından değil; birçok yatırımda biz belediyeler olarak ya arsasını veriyoruz ya da bütün projesiyle birlikte yatırımından peyzajına kadar üstlenerek birlikte yapıyoruz. Hayırseverlerle belediyeler el ele verince yapılamayacak hizmet yok inşallah. Bu yolda da hizmetlerimiz devam edecek” dedi.
Hayırsever Erol Nalbantoğlu, Başkan Palancıoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.
Kayseri’de sağlık hizmetleri ve diğer hizmetler konusunda çok büyük yatırımlar yapıldığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan, “ Ben ülkemizin çeşitli noktalarında uzun zamandır sağlık alanında yöneticilik yapan birisiyim. Böyle bir şehirle de karşılaşmadım. İlimizde 111 tane aile sağlığı merkezimiz var. Bu rakamın yarıdan fazlası hayırseverler vasıtasıyla yapılmış. Böyle bir şehirde yaşıyor olmak inanılmaz gurur verici bir şey. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve merkezdeki bütün belediye başkanlarımız uyum içerisinde çalışıyorlar. Buraya yapılan aile sağlığı merkezine ciddi bir teveccüh var. Bu da yatırımın ne kadar isabetli olduğunu gösteriyor. Hayırlı olsun” dedi.
Başkan Palancıoğlu’na ve ekibine, bir Melikgazi klasiği haline gelen açılış töreninde teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Kayserimiz hayırseverler şehri. Melikgazi’mizin gayretli, çalışkan, değerli Başkanına ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. İnşallah daha güzel hizmetlerle de Melikgazi bölgemizi geliştirmeye vesile olsunlar. Bu güzel çalışma Kayserimize yakıştı. Hayırlı, uğurlu olsun diyorum” diye konuştu. 
Açılış töreni çiçek ve maket takdim edilmesiyle sona erdi.
Haber Merkezi

 

 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ