GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR İÇİŞLERİ BAKANI’NA TEPKİ GÖSTERDİ

Kayseri’de yaşanan olaylar nedeniyle Gönüllü Kültür Kuruluşları Dernek BaşkanıAhmet Taş Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

9.07.2024 15:51:00 0
GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR İÇİŞLERİ BAKANI’NA TEPKİ GÖSTERDİ

MAĞDURLARI ZİYARET ETMEDİ.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın Danışmentgazi Mahallesi’ni ziyaret etmemesini eleştirerek, “İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya‘nın şehrimize gelmesi ama hasar gören mahalleleri ve gönlü kırılmış mağdurları ziyaret etmemesini asla kabul edemiyor ve bir eksiklik olarak değerlendiriyoruz” dedi.
Ahmet Taş Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Taş, “Saldırıları yapanlar, onca tutuklama ve sorgulamalara rağmen, yer yer devleti yok sayarak Suriyeli insanları tehdit etmeye devam ediyorlar. Canları malları ve tüm hayatları devletimize emanet olan bu insanlar ne yazıkki halen korku ve endişe içerisinde sonucun ne olacağını bekliyorlar. Biran önceyaralar sarılmalı beklentiler karşılanmalı” dedi.
  Taş açıklamasında şunlara yer verdi, “Gezi olayları kalkışmasını hatırlatan ayaklanma kalkışmasının üzerinden bir hafta geçti.Bu süre zarfında güvendikleri bizim devletimize sığınıp bize emanet olan, biz sınırlarımızı açtığımız için ülkemize sığınan, Kayseri’mizde yaşayan Suriyeli Muhacirler arasında can ve mal korkusu doruğa ulaştı. Bu insanlar güvenlik ortamı normalleşmeye başlamasına rağmen, evlerinden çıkamamaya, işyerlerinin harap edilmesi nedeniyle işyerlerini açamamaya, çalışanlar işlerine gidememeye başladılar.  Bu durumdan Kayseri sanayisi, üretimi ve ticareti de büyük zarar görmüş durumda bulunmaktadır. Şehrimizin itibarına büyük zarar veren saldırıları yapanlar, onca tutuklama ve sorgulamalara rağmen, yer yer devleti yok sayarak Suriyeli insanları tehdit etmeye ne yazıkki devam ediyorlar. Canları malları ve tüm hayatları devletimize emanet olan bu insanlar ne yazıkki halen korku ve endişe içerisinde sonucun ne olacağını bekliyorlar. Şehrimizin Valisi ve Büyükşehir belediye başkanı, yaşanan olaylarla ilgili kamuoyunu ikna edici açıklama yapmalı ve mağdur mahalleleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletmedi incinen gönülleri ferahlatmalıdırlar.  Evlerinden çıkamayan, işine gidemeyen, işyeri ve arabaları hasar görmüş mağdurların ihtiyaçlarının karşılanması zararlarının giderilmesi için, Valilik Belediyeler ve insani yardım kurumları hemen sahaya inmelidir. İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya‘nın şehrimize gelmesi ama hasar gören mahalleleri ve gönlü kırılmış mağdurları ziyaret etmemesini asla kabul edemiyor ve bir eksiklik olarak değerlendiriyoruz. Ayrıca şehrimizin milletvekillerinin, siyasi parti il yöneticilerinin harap edilmiş bölgeleri ziyaret etmemelerini de eksiklik olarak değerlendiriyoruz.”
Haber Merkezi


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ