BOR İÇERİKLİ MİAFERT PANDEMİ DÖNEMİNDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRECEK

- Bor içerikli Miafert pandemi döneminde bağışıklık sistemini güçlendirecek - Miafert İlaç Sanayi Yetkilisi İrfan Tekin, “Bor’un faydaları ve bunun tüketilmesini bilimsel çalışmalardan sonra öğrendik”

TALAS 17.09.2020 13:15:00 0
BOR İÇERİKLİ MİAFERT PANDEMİ DÖNEMİNDE BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRECEK

Kayseri’de üretim yapan Miafert İlaç Sanayi yetkilisi İrfan Tekin, üretilen Bor içeren takviye edici gıdanın pandemi döneminde bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili olduğunu söyledi. 
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden Miafert İlaç Sanayi yetkilileri, bor içerikli takviye edici gıdanın tanıtımını yaptı. Tanıtımdan önce konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, “Virüsün artık kapımıza dayandığını biliyoruz. Virüs yaklaşık 10 aydır tüm dünyayı etkiliyor. Yeni normal dönemde dikkat edilmedi. Maske, mesafe ve temizlik konularına hepimiz uymalıyız. Türkiye’de dahil dünyada 367 gazeteci virüsten hayatını kaybetmiş. Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımız evlerinden çıkmasınlar. Bizim mutlaka maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmemiz lazım” dedi. 
Miafert İlaç Sanayi Yetkilisi İrfan Tekin ise, “Yapmak istediğimiz şey vücudu doğal şekilde beslemektir. Sahadaki araştırmaları kendimiz yaptık. Vücudun Bor’a ihtiyacı olduğunu öğrendik ve tüketmemiz gerektiğini fark ettik. Bor’un faydaları ve bunun tüketilmesini bilimsel çalışmalardan sonra öğrendik” diyerek şunları söyledi: 
“12 yıldır faaliyet gösterdiğimiz sağlık sektöründe 2016 yılında Miafert ilaç sanayi markası ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 
Doğal olan güzeldir, bor içerikli takviye edici gıda ürünü ile doğala ve normale dönmeye çalışan vücut sistemimize yardımcı oluyoruz. Sindirim sistemini rahatlatarak bağışıklık sistemimizi kuvvetli tutmamıza yardımcı oluyor. 
Vücudumuzun ihtiyacı olan iç enerjiyi yükselterek mikroorganizmalara karşı mücadelemizi arttıran bir üründür. Kombin molekül yapısı ile hücre zarını korur, fonksiyonlarını arttırır ve bozulmuş olan hücre ve vücut mekanizmasını toparlar. Vücut tembelliği ile savaşan bir üründür. Tüm hastalıklara karşı bir cümlede bakış açımızı özetlersek, hastalıklar sonuçtur. Onları oluşturan sebepleri ortadan kaldırmadan sonuçları değiştiremeyiz. Bu açıdan sebeplerin ortadan kalkmasına zengin mineral içeriği ile Miafert başarılı bir takviye edici gıdadır. Öz bileşen ve molekül yapısı ile tamamen yerli ve doğal bir ürünümüz olan 7Bor İçeren Takviye Edici Gıda’ sizinle tanışmayı bekliyor” 
Op. Dr. Rukiye Uslup ise, “İçinde doğal mineral olan bir ürün. Ben ürünü de kullandım. Normalde yataktan kalkamıyordum. Ben 3 veya 4. gün yataktan fırlayarak kalkmaya başladım” dedi. 
Op. Dr. Uslup, “İçinde vitamin yok. Vücutta görülmeyen hücreler olabilir. Bu mineral, hücrelerin tanıdığı ve sevdiği şeyler” diyerek takviye edici gıda hakkında şu bilgileri verdi: 
“Miafert’teki fark Bor içerikli olması. Bor bir çok alanda kullanılıyor ama sağlıkla ilgili olan kısmı bizim için önemli. Vücudumuzda bor azaldığı zaman sıkıntı oluyor. Bor vücutta azaldığı zaman alüminyum giriyor vücuda. Bor hücre zarını kuvvetlendiriyor ve hücreler arası sıvı atılımını artırıyor. Hücre zarı bozulursa bir çok hastalığa yakalanıyor. Eskiden organik tarım yapılırken kimyasal gübre kullanılmıyordu. Topraktaki mineral ve bor düştü. Endüstride paketlenmiş gıdalarda alüminyum kullanılıyor ve bu gıda maddelerine geçiyor. Vücuda alüminyum girdiği zaman bor dışarı çıkıyor ve hücre yapısı bozuluyor. Hastalıklar baş gösteriyor. Mineral takviyesinde topraktan alamadığımız boru aldığımız zaman bütün hücre zarımız düzeliyor ve vücut çalışmaya başlıyor.” 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ