BAŞKAN IŞIK: AB PROJELERİNDE REKOR KIRDIK!

Gürsu’nun Genç ve Çalışkan Başkanı, ilk kez AGSYD üyesi gazetecilere açıkladı:

GÜNCEL 26.06.2024 16:08:00 0
BAŞKAN IŞIK: AB PROJELERİNDE REKOR KIRDIK!

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, rekor sayıda AB Projelerini hayata geçirdiklerini, sadece bu konuyla ilgili AR-GE birimi oluşturduklarını ve sistemli bir çalışma stratejisi izlediklerini söyledi. 

Çeşitli şehirlerden gelen, Anadolu Gazetecileri ve Spor Yazarları Derneği(AGSYD) mensubu gazetecileri makamında ağırlayan Başkan Işık, “Her biri ayrı değerde kamusal yarar içeren 86 projeyi hayata geçirdik. Böylelikle üretim ve istihdam başta olmak üzere hem ilçemiz, hem Bursa’mız, hem de ülkemiz ekonomisine ciddi biçimde katkı sağlamış bulunuyoruz” dedi. 

Gürsu Belediyesi olarak bu konuda başı çekiyor olmaktan da gurur duyduklarını ifade eden Başkan Işık, “Her biri konusunda uzman olan AR-GE birimimizin ürettiği projelerle AB’den önemli miktarlarda katkı sağlıyor ve bunları her kuruşuna kadar, kamu yararı içeren çalışmalarımızda kullanıyoruz. 

Örneğin sadece bir projemizde 780 bin Euro finans sağladık ve yüzlerce gencimizi meslek sahibi yaparak, her birine istihdam sağlayıp, bizzat iş hayatına kazandırdık. Bu faaliyetlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Bizim tek derdimiz, Gürsu’muzu kalkındırmak ve hemşehrilerimize yerden göğe kadar hak ettikleri hizmetin en iyisini, en niteliklisini verebilmektir. Gürsu halkının gece gündüz emrinde olmak bizim her daim vazgeçilmez şiarımızdır” şeklinde konuştu. 

AGSYD ile de bir Avrupa Birliği Projesi hayata geçirmekten mutlu olacaklarını belirten Başkan Mustafa Işık, Genel Merkez Yönetiminin getirdiği; yeşile, çevreye, tarıma ve doğaya katkı sağlayacak “Medya Hobi Bahçeleri Projesi”ne tam destek sözü verdi. 

Gürsu Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan “Geleneksel Anadolu Medya Buluşması ve 13.Olağan Büyük Kongresi’nde, derneğin Genel Başkanlığına ve kurulması kararlaştırılan Anadolu Gazeteciler ve Yazarlar Federasyonu Başkanlığına seçilen İbrahim Erdoğan da, Başkan Işık’a nazik ev sahipliği için teşekkür etti. Erdoğan, “Sn. Başkanımızın pandemi döneminde bizzat kendi el emeğini de katıp, alın teri akıtarak Gürsu’ya ve Bursa’ya kazandırdığı Adrenalin Park’ta 2. Kez Anadolu Medya Etkinliği gerçekleştiriyoruz. Belediye ve tesis personelinin de samimi ev sahipliği ile her biri, bir diğerinden daha muhteşem olan medya organizasyonlarımıza anlamlı katkıları için Mustafa Işık Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Dernek olarak geliştireceğimiz AB Projesine katkı ve destek sözü için de ayrıca şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz. Umuyor ve inanıyoruz ki, hem Gürsü için hem de Bursa için ilk olacak ve gerçekten gurur duyulacak bir projeye birlikte imza atacağız. Bunun için sabırsızlanıyoruz. Çeşitli illerden gelerek etkinliğimize katılan meslektaşlarımızın her seferinde Gürsu ve Bursa’dan özel anılarla mutlu ayrılmalarının sağlanması ayrıca bizleri de çok memnun ediyor.  Anadolu’nun içtenliği ve samimiyetini taşıdığına bir kez daha tanık olduğumuz ve bu yıl 3.kez seçilme başarısı gösteren Gürsu’nun genç ve çalışkan Belediye Başkanı Sn. Mustafa Işık’a, yeni hizmet döneminde de üstün başarılar diliyoruz. Sağ olsun, var olsun” ifadelerini kullandı. MUSTAFA CENGİZ 

 

 

 

 


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ