Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümle Uğurevler’e daha modern okul kazandırdı

VİZYON PROJELERİNİ BİR BİR HAYATA GEÇİREN KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR’IN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ’NDEN BİRİ OLAN UĞUREVLER MAHALLESİ’NE KAZANDIRDIĞI 24 DERSLİKLİ İLKOKUL VE 4 DERSLİKLİ ANAOKULU ’NUN RESMİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KE

VİDEO HABER 13.09.2022 12:55:00 0
Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümle Uğurevler’e daha modern okul kazandırdı

Vizyon projelerini bir bir hayata geçiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden biri olan Uğurevler Mahallesi’ne kazandırdığı 24 derslikli ilkokul ve 4 derslikli Anaokulu ’nun resmi açılışı gerçekleştirildi. Kentsel dönüşümle öncelikli olarak bölgeye, sosyal donatılar kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümle birlikte her mahallenin daha çağdaş normlarda yaşam alanına kavuşabilmesi için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nin hepsini bir sosyal dönüşüm olarak gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle mahallenin ihtiyacı olan aile sağlık merkezi yaptıklarını ve Şehit Üsteğmen Ümit Bekem İlkokulu’nu yeniden inşa ederek, daha modern bir okul kazandırdıklarını ifade etti. Mahallede dönüşüm çalışmalarının aralıksız bir şekilde sürdüğünü vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Uğurevler Mahalle’mizde dönüşümle birlikte hem imarsız eski binaların yenilenmesi devam ederken bir yandan da çevre düzenlemesi, alt ve üst yapı ile yol çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Uğurevler Mahallemizin bir yanı imarlaşmış ve yapılaşmış, bir tarafı ise imarsız bir şekilde gecekonduların olduğu bir yer. Bu bölgeyi daha da güzelleştirmek için inceleme yaparken, taş yapıdan oluşan bir okul vardı. Fiziki olarak çağdaş normlarda olmayan bu okulu, kentsel dönüşümle yeniledik. Özellikle bu bölgenin kamuya geçmesi, mülkiyetinin oluşturulması ve okulun yapılması gibi önceliklerimizi belirledik. Önceliğimizi, sosyal donatılarının yapılmasına verdik. Şükür Allah’a okulu yaptık ve geçtiğimiz eğitim öğretimin ikinci döneminde eğitim hizmeti vermeye başladı. Yeni eğitim-öğretim yılında ise çocuklarımız, cıvıl cıvıl sesleriyle okulu şenlendirmiş olacak. Bundan sonra ise kentsel dönüşümle burada binalar, parklar, yollar ve çevre düzenlemesi yapılacak ve yeni yüze kavuşacak. Dönüşümle birlikte her zaman dile getirdiğim gibi sosyal dönüşümü ve sosyal değişimi harekete geçirdiğimizi ifade ediyorum. Bu doğrultuda bu bölge dönüşümle yeni bir çehreye kavuşacak ve yeni bir Kocasinan ve yeni bir Uğurevler Mahallesi olacak. Bu sosyal dönüşümü sağlayabilmek için bütün sosyal donatılarıyla birlikte hemşehrilerimizin huzur içerisinde yaşayacağı bir Kocasinan’ı el birliğiyle inşa etmek için çalışıyoruz. Tüm gayretimiz, Kocasinan’ı daha da güzelleştirerek, değer katmaktır."
Dönüşümle birlikte Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyeti ve yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın çehresini değiştirmeye ve Kayseri’ye yakışır bir ilçe inşa etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


ÜLKÜ OCAKLARI KAYSERİ İL BAŞKANI HALİT YAĞMUR: HER BOZKURT İŞARETİ YAPAN ÜLKÜCÜ DEĞİLDİR

DİRMEN “İSTEDİĞİNİZ OLMADI OLMAYACAK”

CHP İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISINDA PINARBAŞI VURGUSU YAPILDI

CHP İL KADIN KOLLARI SEÇİM YAPTI

TİP KAYSERİ YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

HAYRİYE ERDEM GÜVEN TAZELEDİ

KUTLU PARTİ KURULDU

DEMİREZEN, LİDERİMİZİN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMI VAR

CHP KOCASİNANDA DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

PINARBAŞI’NDA HALK YENİDEN SANDIGA GİTTİ