HALİL ATIYOR, EMAR COŞUYOR…

ARGINCIK SPOR KULÜBÜ CAFER TÜRKER TESİSİ AÇILDI

AMATÖR MAÇTA GERGİNLİK

ERCİYES KARDELEN EKİBİ MANGAL KÖFTE'DE BULUŞTU 

YAZ BİR PUAN DAHA

KAYSERİSPOR'DA 5 EKSİK VAR...

Kayseri’yi BAL’da 4 takım temsil edecek

Bellona Kayseri Basketbolda forma numaraları belli oldu

Bellona Kayseri’nin rakibi Galatasaray

KAYSERİSPOR 2-0 KASIMPAŞATalas’ta Cumhuriyet coşkusu yaşanmaya devam ediyor

TALAS BELEDİYESİ, TALAS TANITIM VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, TÜRKİYE EROZYONLA MÜCADELE, AĞAÇLANDIRMA VE DOĞAL VARLIKLARI KORUMA (TEMA) VAKFI VE ERCİYES KOLEJİ İLE BİRLİKTE UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ GELENEĞİ YENİDEN CANLANDIRDI.TALAS BELEDİYESİ, TALAS TAN
Talas Belediyesi, Talas Tanıtım ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı ve Erciyes Koleji ile birlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneği yeniden canlandırdı.
Eski Amerikan Koleji öğrencilerinin başlattığı ve uzun süre tekrarlanmayan cumhuriyetin yıl dönümlerinde Ali Dağı’na yazı yazma geleneği hayata geçirildi. Her yıl Ali Dağı’na çıkarak ‘TC’ ve cumhuriyetin o anki yıl dönümünü rakamla yazan Amerikan Koleji öğrencilerinin bu etkinliği Talas Belediyesi ve gönüllüler tarafından yeniden gerçekleştirildi. Bu kapsamda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla Ali Dağı’na branda ile ‘TC 98’ yazısı açıldı. Talas’ın genelinden görülebilen yazının yazılmasının ardından düşüncelerini aktaran Talas Tanıtım ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Necla Çelebi Erkara, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde Cumhuriyet’in 98. yılına özel Ali Dağı’nda yazı yazma etkinliğinde bulunuyoruz. Bize bu konuda destek veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra konuşan TEMA Vakfı Gönüllüsü Abdülkadir Dağlı da, önceden gelenek haline getirilmiş bu etkinliğin yeniden canlandırılmasının çok güzel bir düşünce olduğunu ifade etti. Verdiği katkılardan dolayı Talas Belediyesi’ne teşekkür eden Dağlı, Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Daha sonra görüşlerini ifade eden Erciyes Koleji Müdürü Erol Dede, benzer düşünceleri dile getirerek desteklerinden dolayı Talas Belediyesi ve Başkan Yalçın’a teşekkür etti.
Yazının tamamlanmasının ardından Türk Bayrağı açılarak program sonlandırıldı.
YAŞAM 26.10.2021 11:02:45 0