KAYSERİSPOR'DA 5 EKSİK VAR...

Kayseri’yi BAL’da 4 takım temsil edecek

Bellona Kayseri Basketbolda forma numaraları belli oldu

Bellona Kayseri’nin rakibi Galatasaray

KAYSERİSPOR 2-0 KASIMPAŞA

Kayserispor, Emre Demir transferini açıklayacak

Kayserispor ile Kasımpaşa 23.randevuda

DOWN SENDROMLULAR FUTSAL MİLLİ TAKIMI KABAKCI’YI ZİYARET ETTİ

KEVİN LUCKASSEN, ROMANYA'YA KİRALIK GÖNDERİLDİ...

MAÇ BİLET FİYATLARI BELLİ OLDU  GENÇLER BU KYK ZİHNİYETİNİ HAK ETMİYOR

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, “Yüzyüze eğitime geçiş, online eğitimde olduğu gibi yine biz öğrenci kardeşlerimizi mağdur ediyor” dedi.

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak KYK yurtlarında kalacak olan öğrencilerin okulların online eğitime dönmesi durumunda yurt ücretlerini ödemeye devam edecek olmalarına tepki gösterdi. Albayrak; “Yüzyüze eğitime geçiş, online eğitimde olduğu gibi yine biz öğrenci kardeşlerimizi mağdur ediyor” dedi.
  Albayrak açıklamasında şunları söyledi; “Sömürünün doludizgin gençliği cenderesinde erittiği gençliğin yarınlarını, hayallerini, umutlarını tükettiği bu sistem yine iş başında. Yüzyüze eğitime geçiş, online eğitimde olduğu gibi yine biz öğrenci kardeşlerimizi mağdur ediyor. KYK yurtlarında kalacak olan öğrenciler, okulların pandemi koşullarında online dönmesi durumunda yurt ücretlerini ödemeye devam edeceği gibi Ekim ayında başlayacak olan üniversitelerin barınma ücreti Eylül ayında yatak ücreti(!) adı altında öğrenci kardeşlerimizden isteniyor. Öğrenciyi müşteri gibi gören iktidar rejimi, Demirören gruplarına peşkeş çekilen kredilerin esamesini okumazken bugün yine bu ülkenin geleceği gençlerin ücretsiz olması gereken eğitim haklarını gasp ediyor. Biz biliyoruz ki gözleri garibanın, emekçinin, öğrencinin ceplerinde olan doymak bilmeyen aç gözlü bezirgânlar hesap verecekler. Andımız olsun. Sömürücü, baltalayıcı, kan emici zihniyetlerinin hesabını soracağız. Sosyal medya gücünü kullanarak örgütlenip hakkını arayan gençlere kulak tıkamak kötülüğe bile bile lades demektir. Yetkililer bu karardan bir an evvel vazgeçmelidir. Gençler bu soyguncu KYK zihniyetini hak etmiyor.” Haber Merkezi

 

 

14.09.2021 16:45:00 0